+48 91 386 27 01

Zapraszamy na Vital Resorts Polska

PL1 DE EN

Wycieczki

Wycieczki po okolicy

Kolejka Wąskotorowa
W letnie weekendy ciuchcia retro kursuje na trasie Gryfice–Trzęsacz–Rewal–Niechorze. Grupy zorganizowane mogą wynająć stary parowóz z wagonikami i pojechać na wybraną trasę.
W Gryficach znajduje się Muzeum Kolei Wąskotorowej, w którym znajdują się zabytkowe parowozy oraz tabor.

Jezioro Turkusowe
Jezioro Turkusowe, zwane także jeziorem Szmaragdowym, zaliczane jest do najpiękniejszych jezior Wolińskiego Parku Narodowego. Położone jest na wyspie Wolin, we wsi Wapnica.
Jezioro swoją nazwę zawdzięcza turkusowemu kolorowi wody, która nadaje mu niepowtarzalny charakter i jednocześnie stanowi magnez przyciągający niezliczone rzesze turystów. Ta bajeczna turkusowa barwa powstaje na skutek odbicia promieni świetlnych od wody zawierającej związki wapnia oraz białego wapiennego dna jeziora, będącego pozostałością po działającej tu do lat 50-tych odkrywkowej kopalni kredy.
Jezioro Turkusowe otoczone jest licznymi wzniesieniami Lubińsko – Wapnickimi, porośniętymi lasem oraz śródziemnomorską roślinnością. Na jednym z tych wzniesień zwanym Piaskowa Góra znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na jezioro oraz malowniczo położoną Wapnicę i Lubin.

Punkt Widokowy - Wzgórze Gosań
    Punkt widokowy jest jedną z atrakcji Międzyzdrojów cieszących się wśród turystów dużą popularnością. Góra Gosań (95 m n.p.m.) to najwyższe wzniesienie polskiego wybrzeża i jednocześnie jeden z ładniejszych krajobrazowo jego fragmentów. Zdobycie usytuowanego na terenie Wolińskiego Parku Narodowego wzgórza nie należy do rzeczy trudnych, niemniej wejście na szczyt może wywołać zadyszkę nawet u doświadczonego turysty. Warto podjąć to małe wyzwanie, aby podziwiać najcenniejsze walory przyrodnicze Parku. Prawdziwą nagrodę stanowi natomiast wspaniały i zadziwiający widok ukazujący rozległą panoramę Zatoki Pomorskiej.

Rezerwat Żubrów
Zagroda pokazowa zajmuje powierzchnię 28 ha., oprócz żubrów są tu: dziki, sarny, bieliki...  Rezerwat, jako obiekt dydaktyczno-turystyczny został utworzony w 1976 roku. Przy ogrodzeniu ustawiono taras widokowy. Obecnie większość zwierząt żyjąca na terenie żubrowiska tu właśnie się urodziła. Ze względu na ubogie możliwości pokarmowe wolińskich borów i buczyn, żubry muszą przebywać w hodowli zamkniętej.

Rejsy po Zatoce i Morzu
Statkiem pirackim po Zalewie Kamieńskim oraz w morze proponuje przystań w Dziwnowie, zaledwie 7 km od Pobierowa.
Rejsy organizowane są w zasadzie w okresie wakacyjnym, jednak w przypadku zorganizowanej grupy również poza sezonem. Wycieczka statkiem po zalewie trwa około 40 min, odbywa się na trasie Dziwnów - Kamień Pomorski, z możliwością powrotu tym samym kursem lub też późniejszym. Proponujemy również rejsy w morze statkiem pirackim Korsarz trwające około 2,5 godziny.

© 2011, Oasis Resort & Spa - Rewal
Luksusowe ośrodki nad morzem i w górach
Oasis Resort & Spa
ul. Klifowa 34, 72-344 Rewal

W naszej stronie korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

zamknij X