+48 91 386 27 01

Zapraszamy na Vital Resorts Polska

PL1 DE EN

Niechorze

Niechorze; 12km

urocza miejscowość Wybrzeża Rewalskiego, gdzie szczególną uwagę przyciąga latarnia morska oraz pirsy, służące jako molo zwiedzającym.

 

Warto zwiedzić i zobaczyć

Latarnia morska - najpiękniejsza na polskim wybrzeżu. Ta posadowiona na klifowym brzegu 45 metrowa budowla jest symbolem Wybrzeża Rewalskiego i jedną z największych atrakcji turystycznych Gminy Rewal.

Największą atrakcją jest wejście na taras widokowy i podziwianie pięknych widoków. Widać okolicę na kilka kilometrów, Niechorze, Rewal, Jezioro Liwia Łuża, brzeg morski i morze na wiele kilometrów. Najpiękniej latarnia prezentuje się od strony lądu, widać ją w pełnej okazałości z kilku kilometrów, a światło latarni widziane jest w nocy także. Od morza zaś część latarni zasłonięta jest drzewami, przy wejściu do budynku znajduje się ponad 60-letni ogród z 2 metrowymi żywopłotami oraz zejście, stromymi schodkami, aż na betonowy wał ochronny i plażę.   Z uwagi na unikatowość sylwety budowli, jej funkcję, zachowaną pierwotną bryłę i układ kompozycyjny elewacji wraz z detalem nawiązującym do architektury średniowiecznej oraz zachowaną zabudowę towarzyszącą i ogród - cały kompleks został uznany zabytkiem kultury narodowej i wpisany do rejestru zabytków województwa szczecińskiego pod numerem A-1350.

  • wysokość latarni - 45m
  • wysokość światła - 62,8 m n.p.m
  • zasięg światła - 20 Mm (37 km)
  • charakterystyka światła - B (10s)
  • położenie geograficzne - szerokość 54o05'47"N długość 15o04'57"E
© 2011, Oasis Resort & Spa - Rewal
Luksusowe ośrodki nad morzem i w górach
Oasis Resort & Spa
ul. Klifowa 34, 72-344 Rewal

W naszej stronie korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

zamknij X